Diyet

Zayıflamak İçin 8 Pratik Bilgi

Zayıflamak İçin 8 Pratik Bilgi, Günümüzde çoğu kişi kilolarından şikayetçidir. Günde en az 2 öğün yemek yemek zorunda kalıyoruz. Aksi taktirde sağlığımız da etkilenmektedir. Çabuk acıkanlar veya yemek yemeyi sevenler ise 2 öğünden fazla yemektedir. Durum böyle olunca ister istemez kilo alıyoruz.

Yediğimiz yemeğin karbonhidrat değerleri yüksekse kilo kaçınılmaz oluyor. Bazen de kilo aldırır diye düşündüğümüz gıdalar ise tam tersine zayıflamamız için bir fırsattır. Ya da zayıflamak istemesekte formda kalmak için çözüm yollarıdır diyebiliriz.

* Düzenli olarak kuruyemiş tüketirsek kilo almamız %30 oranında azalmaktadır. Düzenli kuruyemiş demek, çok kuruyemiş tüketmek değildir. Her gün belli miktarda kuruyemiş!

* Günde 1 bardak süt içerseniz 5 saat tok kalırsınız. Fazla besin tüketmeden günde sadece 4 bardak süt içmek sizi 20 saat tok tutacaktır. Buda sizin zayıflamanıza yardımcı olacaktır.

* Elma iştah keser. Bu özelliği ile kilo vermeniz için yardımcı besin öğesidir.

* Bol bol pul biber tüketmek yağ yakmayı sağlar. Yemeklerinizde bol miktarda tüketeceğiniz pul biber zayıflamanızda en büyük yardımcınız olacaktır.

* Yulaf ezmesinin tok tutucu özelliği sayesinde diyetleriniz daha sağlıklı geçecek. Yulafı sabahları süt ile tüketebilirsiniz. Böylelikle tüm gün tok kalacak ve kilo vermeye başlayacaksınız.

* İlginç bir zayıflama bilgisini sizlere vereceğiz. Yemeklerden önce dişlerinizi fırçalayınız. Bunu yapmak daha az yemek yemenizi sağlayacaktır. Ve böylelikle daha çabuk kilo vereceksiniz.

* Spordan sonra kesinlikle meyve suyu içmeyiniz. Eğer amacınız kilo vermekse meyve suyu içmek bir çuval inciri berbat etmeniz anlamına gelmektedir.

* Asansör yerine merdivenleri tercih etmelisiniz. Böylelikle hem vücudunuz sağlıklı olacaktır hem de bir yıl içinde binlerce kalori yakarak formda kalacaksınız.

Diyet Kategorisindeki Diğer Yazılarımız İçin Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir