yağ aldırma
Güzellik

Yağ Aldırma (Liposuction) Ameliyatı Nedir? Nasıl Yapılır? Fiyatları Nelerdir?

Yağ Aldırma (Liposuction) Ameliyatı Nedir?

Yağ aldırma ameliyatı halk arasında Liposuction olarak da bilinmektedir. Ancak bu operasyon hakkında çok fazla yanlış bilgi bulunmaktadır. Bu ameliyatlar, genellikle insanların ölmesine sebep olduğu söylenmektedir. Ancak bu son derece yanlış bir düşüncedir.

Lipoasuctin Ameliyatı Hakkında

Yağ aldırma operasyonundaki en temel amaç içi boş olan kanüllerin yağ dokusunun emilmesini sağlamaktadır. Bu operasyon sırasında neredeyse hiç iz kalmıyor. Çünkü kesikler sadece milimetrelik olarak yapılıyor. Emme işleminin yapılması için ise, kanülün arasında hortuma bağlı olan bir alet kullanılıyor. Liposuction operasyonu sadece yağları almak ya da yok etmek amacını taşımamaktadır. Aynı zamanda yağların içerisinde bulunan yağ hücrelerini yok etmektir.

Liposuction Ameliyatı Zararı Mı?

Yağ aldırma ameliyatı konusunda zararlı olup olmadığı konusu merak edilmektedir. Bu ameliyat sayesinde vücudunuzdaki fazla yağlardan kurutulabilirsiniz. Birçok kişi ne kadar diyet ve spor yapmasına rağmen, vücudundaki yağlar bir türlü kaybolmuyor. Bu sebeple de vücutları orantısız bir hale geliyor. Liposuction sadece basenlerde değil, aynı zamanda göbek bağı ve basen bölgelerinde oldukça fazla tercih edilmektedir.

Yağ Aldırma Ameliyatının Riskleri Bulunur Mu?

Liposuction işleminin bazı riskleri bulunmaktadır. Bu risklerden bazılarını şu şekilde belirtebiliriz:

  1. Kanama riski olabilir.
  2. Ciltte his ve duyu değişimi olabilir.
  3. İşlem yapılan bölgede asimetrik bir görünüm riski olabilir.
  4. Liposuction sonrasında ağrı meydana gelebilir.
  5. Yara izleri oluşabilir, meydana gelebilir.
  6. Yağ alınan bölgede enfeksiyon meydana gelebilir.

Belirilen bu riskler, bütün herkes için geçerli olmaktadır. Doğru doktoru tercih ettiğinizde riskleri de ortadan kaldırabilir ya da azaltabilirsiniz. Ameliyat genel olarak 2 saat civarında sürmektedir.

Ameliyat sonrasında ağrı olup olmayacağı çok fazla merak edilmektedir. Ancak ağrının olup olmayacağı çok kesin değildir. Bu biraz da kişinin bünyesine bağlıdır. Az da olsa ağrı meydana gelebilir. Ancak ağrı, ağrı kesiciler sayesinde önlenebilir. Doktorunuzla ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Belirtmemiz gerekiyor ki, yağ aldırma işlemi kalp damar hastalıkları ve kronik hastalıkları olan kişilere uygulanmamaktadır.

Diğer Estetik Makalelerimizi Okudunuz Mu?

>>Karın Germe Ameliyatı Nedir? Nasıl Yapılır? Fiyatları Nelerdir?<<

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir