Genel Sağlık

Tırnaklarınızı Nasıl Daha Hızlı Uzatabilirsiniz?

Tırnaklarınızı Nasıl Daha Hızlı Uzatabilirsiniz? Uzun tırnaklar söz konusu olunca hepimizin ortak hayalidir. Uzun ve gerçekten sağlıklı tırnaklar el ve cildinizin genel görünümü için oldukça etkili bir durum yaratmaktadır. Özellikle kullanacağınız ojenin veya tırnak aksesuarlarının daha gösterişli ve şık durması için uzun tırnaklara sahip olmanız sizin için neredeyse olmazsa olmaz bir durumda yer almaktadır.

Tabiki de durum böyle olunca, çeşitli protezler gibi doğal olmayan yöntemlerde sıkça tercih edilmeye başlanmıştır. Ancak bu tarz aksesuarların kullanımı sonrası karşılaştığınız tırnak deformasyonları ve çeşitli zararlar yüzünden bu yöntemleri kullanmayı bırakmalısınız. Siz de bu tarz yöntemlerden uzak durmalı ve paylaşacağımız yöntemler ile kendi doğal uzun tırnaklarınıza rahatça sahip olabilirsiniz.

Tırnaklarınızı Daha Hızlı Uzatabilirsiniz

Tırnaklarınızı Nasıl Daha Hızlı Uzatabilirsiniz? Doğal ve hızlı bir şekilde tırnaklarınızın uzamasını istiyorsanız, öncelikle düzenlemeniz gereken konuların en başında hiç şüphesiz ki beslenme alışkanlıklarınız gelmektedir. Sağlıklı ve doğal beslenerek, gün içerisinde olabildiğince çok su içerek, siz de tırnaklarınızın güçlenmesini sağlayabilirsiniz. Bu sayede tırnaklarınızın daha canlı olmasını ve çabuk kırılmasını beslenme ve su ile doğal yollardan önleyebilirsiniz.

Bir diğer önemli nokta ise tırnak kesiminizdir.

Tırnak kesimin de dikdörtgen köşeli veya küt kesim olarak tabir ettiğimiz kesimlerden olabildiğince uzak durmalısınız. Her zaman için tırnaklarınızı oval bir şekilde keserek, tırnaklarınızın daha hızlı uzamasına yardımcı olabilirsiniz. Tabi ki de bunun yanında tırnak kesim işlemini tamamladıktan sonra yapacağınız yavaş törpüleme işlemi de tırnağın uzamasına katkı sağlayacaktır. Bu tarz küçük işlemler aslında tırnağın hızla büyümesi için son derece önemli konulardır.

Bir diğer dikkat etmeniz gereken önemli konu ise tırnaklarınızı maruz bıraktığınız zararlı kozmetik ürün miktarını en az seviyeye çekmeniz gerektiğidir.

Kullanmaktan pek çoğunuzun büyük zevk aldığı ojeleri olabildiğince tırnaklarınızın üzerinde daha az tutarak yine tırnak gelişiminize olumlu katkı sağlayabilirsiniz. Ayrıca limon, zeytinyağı, menekşe yağları ile hazırlayacağınız özel bir kür elde ederek bu doğal karışımı tırnaklarınızın üzerine oje gibi sürerseniz tırnaklarınızın daha da güçlenmesini sağlarsınız. Aynı zamanda da parlaklık kazanan canlı tırnaklara sahip olma imkânınızın olduğunu unutmamalısınız. Oje kullanmak durumunda iseniz mümkün olduğu kadar tırnağın üzerinde az durmasına özen gösterin ve işiniz bittiğinde en kısa sürede ojelerinizi temizlemeyi unutmayınız.

Salkom Beyazlatıcı Krem

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı