Cilt Bakımı

Sağlıklı Bir Estetik Operasyon Geçirmek

Sağlıklı Bir Estetik Operasyon Geçirmek

 

Son dönemlerin en çok talep edilen ameliyatlarının başında estetik operasyonlar yer almaktadır. İnsanlar kendilerini daha iyi hissetmek ve kendi görüntüleri ile barışmak isterler. Ve serüven tam da burada başlar. Operasyona karar verildikten sonra elde edilen kusursuz sonuçla birlikte aslında daha da önemli olan istenilen sonuca sağlıklı bir şekilde ulaşabilmektir.

 

 

Estetik operasyon gerçekleştiren pek çok özel hastane ve klinik mevcuttur. Güvenilir ve doğru olanı bulmak, doktor tercihi ve işlemin yapılış şekli, operasyon alanının steril olması geçirilen ameliyatın sağlıklı olma başarısını etkilemektedir. Sağlıklı bir operasyon nasıl geçirilir, güzel bir sonuç nasıl elde edilir bu konulara değinelim.

 

  1. Güvenilir Olanı Bulmak

 

Birçok sağlık kuruluşu, özel hastaneler ve özel klinikler estetik hizmeti vermektedir. Burun estetiği, dudak dolgusu, saç ekimi, göğüs boyutu ile ilgili ameliyatlar, dolgular ve diğer estetik operasyonlar gerçekleştirilmektedir. İstediğimiz işlemle ilgili araştırma yapmalı ve konuyla ilgili bilgi edinilmelidir.

 

Alanında uzman kişilerden randevu alınmalı ve karar vermeden önce operasyonun gerçekleştirileceği alanlar incelenmelidir. Hastalarının (paylaşım izni verilen) estetik operasyon sonuçları incelenmelidir. Talebimizi gerçekleştirebileceğine dair güven duyulmalıdır. Doktor ve hasta arasında güven operasyon açısından önemlidir.

 

  1. Operasyon Öncesi Süreç

 

Doktorumuza ve operasyonun gerçekleşeceği alana karar verdikten sonra operasyon hakkında bilgilendirme yapılması talep edilmelidir. Öncelikle hasta eğer sigara ve alkol kullanıyorsa bu alışkanlığını operasyondan öncesinde azaltmalı veya tamamen bırakmalıdır. Sigara ve alkol sadece operasyonla ilgili değil tamamen sağlığa zarar veren olumsuz alışkanlıklardır.

 

Bol bol su tüketmek yine bu süreçteki önemli adımlardan biridir. Beslenmenize dikkat etmeli ve vücudunuzun direnci yerinde olmalıdır. Stresten kaçınmalı ve enerjimizi yüksek tutmalısınız. Hasta eğer daha önce herhangi bir sağlık problemi geçirdiyse ya da alerjisi var ise bunu konuda doktorunu bilgilendirmeli. İşlem esnasında sorun oluşabilecek problemler kontrol altında olmalıdır.

 

3.Operasyon Sonrası Süreç

 

İşlem gerçekleştirildikten sonra hasta dinlenmelidir. Kendini yoracak her şeyden kaçınmalıdır. Bu aşama sonucun başarısını da etkilemektedir. Doktorun önerdiği ilaçlar kullanım şekline uygun olacak şekilde alınmalı saatlerine dikkat edilmelidir.

 

İşlem sonucunda eğer anormal durumlar yaşarsanız hiç vakit kaybetmemelisiniz. Doktorunuz ile operasyon sonrasında da iletişim halinde olmalısınız kontrol amaçlı vereceği randevular aksatılmamalıdır. Sağlık her şeyden önemlidir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir