Mezoterapi

Gençleşmek, güzel görünmek, ciltteki yıpranmalardan kurtulmak, 10 Sene önceki cilde kavuşmak herkesin isteğidir. Yemek de yesek, içsek, gezsek, dolu dolu yaşayıp, ancak geçmiş seneler hiçbir iz bırakmasa diyen kişilerin sayısı hiç de az değildir. Halbuki geçen her zaman cildimizde bir iz bırakıyor. Bu bağlamda cildin alt bölgesindeki çizgiler, lekeler, cansız görünün Donuk imaj görüntü doğallığın bir sonucudur.

Ancak kozmetik ürünler ve tıp dünyası bu natürel döngüye çözüm olabilecek tedaviler, iyileştirme uygulamaları da sunuyor. İşte bu anti-aging adındaki uygulamalarından birisi olan Mezoterapi son zamanlarda sıklıkla kullanılıp, çok terci edilen bir gençleşme ve iyileşme yöntemidir. Anti-aging adındaki uygulamaları arasında iğneli olarak vücut teninin alt tabakasına uygulanan bir işlemdir.

Mezoterapi Uygulamasının Yapılmasındaki Amaç Nedir?

Seneler geçtikçe, bazen hastalıklar da yaşandıkça, güneş ışığından, soğuk hava koşullarından, kullanılan yanlış ilaçlardan, stres ile birlikte depresyon gibi istenilmeyen olumsuz etkenlerden ötürü insanların cildi, vitamin ve mineral dengesini zamanla da büyüme özelliğinin yitiriyor. Daha sonra cildin esnek olması ile birlikte canlılığı kaybolmakta, ancak mezoterapi uygulamalarıyla söz konusu olan gençlik faktörlerinin bir bölümü de geri kazanılabiliyor.

Bu uygulamada ki en temel amaç ise cildin tek bir seansta dikkat çekici bir düzeyde çok daha parlak cilt, genç görünüm, diri bir cilt, görüntüsünü sağlamak, kişinin var olan güzellik durumunu da ortaya çıkarmak, kişide zaten var olan güzel olgusunu daha belirginleştiriyor.

Mezoterapi Uygulamasında Ne Kullanılıyor?

Cilt; genellikle organik ürünlere ve özellikle de A, C, E vitaminleri, selenyum içerikleri, çinko bazlı maddeler, bakır, organik slikalar, organik silikonlar gibi faydalı mineral ve vitaminlere ihtiyaç duyuyor. Ancak seneler geçtikçe, cildin kendi tabakasında bulunan bu içerikler tükeniyor. Mezoterapi uygulamasında vücudun ihtiyaç duyduğu, ama zamanla cilt tabakasında tükenen bu vitaminler ve mineraller serum haline getiriliyor ve cilt yüzeyine uygulanıyor.

Mezoterapi Cilde Ne Kazandırıyor?

Cildin çok daha genç ve parlak görünmesi, duru şekilde lekelerin yoğunluğu azalmış, ve vitaminler sayesinde cilt daha güçlü bir hale gelmesi mezoterapi ile olması mümkündür. Mezoterapi uygulanan kişilerde sivilce izleri de, yıpranmalara karşı çok daha güçlü oluyor.

Saglık Sitem

Son Gönderiler

Suni Sancı ile Doğum

                Suni sancı ile doğum, anne adayı kadınlar tarafından oldukça merak edilmekte olan bir…

4 ay önce

Lazerle Selülit Tedavisi

            Selülit, günümüzde özellikle de birçok kadının şikayetçi olduğu bir problem olarak kaşımıza çıkıyor. Selülit,…

5 ay önce

Kalp Kası Kalınlaşması Belirtileri Nelerdir?

            Kalp kası kalınlaşması halk arasında pek bilinmemekte olan bir rahatsızlık olsa da çok ciddi…

6 ay önce

Gebelik ve Emzirme Döneminde Koronavirüs

*Tüm dünyada salgın şeklinde görülen covıd-19'un yol açtığı enfeksiyon, solunum problemleri başta olmak üzere, öksürük,…

6 ay önce

Probiyotik Nedir? Probiyotikler ne işe Yarar?

Probiyotik, söz manası “yaşam için”dir (1). Ağız yolu ile kâfi ölçüde alındığında kişinin sıhhati ve…

6 ay önce

Göz kapağı düşüklüğü için ameliyatsız bir çözüm var mıdır?

Göz kapağı düşüklüğünde, düşüklük eğer çok ileri seviyede değilse plazma tedavisi ile iyi sonuçlar alınır.…

6 ay önce

Bu sitede, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin daha verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır.