mezoterapi nedir
Cilt Bakımı

Mezoterapi Nedir?

Mezoterapi

Gençleşmek, güzel görünmek, ciltteki yıpranmalardan kurtulmak, 10 Sene önceki cilde kavuşmak herkesin isteğidir. Yemek de yesek, içsek, gezsek, dolu dolu yaşayıp, ancak geçmiş seneler hiçbir iz bırakmasa diyen kişilerin sayısı hiç de az değildir. Halbuki geçen her zaman cildimizde bir iz bırakıyor. Bu bağlamda cildin alt bölgesindeki çizgiler, lekeler, cansız görünün Donuk imaj görüntü doğallığın bir sonucudur.

Ancak kozmetik ürünler ve tıp dünyası bu natürel döngüye çözüm olabilecek tedaviler, iyileştirme uygulamaları da sunuyor. İşte bu anti-aging adındaki uygulamalarından birisi olan Mezoterapi son zamanlarda sıklıkla kullanılıp, çok terci edilen bir gençleşme ve iyileşme yöntemidir. Anti-aging adındaki uygulamaları arasında iğneli olarak vücut teninin alt tabakasına uygulanan bir işlemdir.

Mezoterapi Uygulamasının Yapılmasındaki Amaç Nedir?

Seneler geçtikçe, bazen hastalıklar da yaşandıkça, güneş ışığından, soğuk hava koşullarından, kullanılan yanlış ilaçlardan, stres ile birlikte depresyon gibi istenilmeyen olumsuz etkenlerden ötürü insanların cildi, vitamin ve mineral dengesini zamanla da büyüme özelliğinin yitiriyor. Daha sonra cildin esnek olması ile birlikte canlılığı kaybolmakta, ancak mezoterapi uygulamalarıyla söz konusu olan gençlik faktörlerinin bir bölümü de geri kazanılabiliyor.

Bu uygulamada ki en temel amaç ise cildin tek bir seansta dikkat çekici bir düzeyde çok daha parlak cilt, genç görünüm, diri bir cilt, görüntüsünü sağlamak, kişinin var olan güzellik durumunu da ortaya çıkarmak, kişide zaten var olan güzel olgusunu daha belirginleştiriyor.

Mezoterapi Uygulamasında Ne Kullanılıyor?

Cilt; genellikle organik ürünlere ve özellikle de A, C, E vitaminleri, selenyum içerikleri, çinko bazlı maddeler, bakır, organik slikalar, organik silikonlar gibi faydalı mineral ve vitaminlere ihtiyaç duyuyor. Ancak seneler geçtikçe, cildin kendi tabakasında bulunan bu içerikler tükeniyor. Mezoterapi uygulamasında vücudun ihtiyaç duyduğu, ama zamanla cilt tabakasında tükenen bu vitaminler ve mineraller serum haline getiriliyor ve cilt yüzeyine uygulanıyor.

Mezoterapi Cilde Ne Kazandırıyor?

Cildin çok daha genç ve parlak görünmesi, duru şekilde lekelerin yoğunluğu azalmış, ve vitaminler sayesinde cilt daha güçlü bir hale gelmesi mezoterapi ile olması mümkündür. Mezoterapi uygulanan kişilerde sivilce izleri de, yıpranmalara karşı çok daha güçlü oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir