Kategoriler: Genel Sağlık

Lazerle Selülit Tedavisi

            Selülit, günümüzde özellikle de birçok kadının şikayetçi olduğu bir problem olarak kaşımıza çıkıyor. Selülit, cildin yüzeyinde tümsekli – çukurlu portakal kabuğuna benzer bir görünümün ortaya çıkmasına sebebiyet vermekte olan özellikle de karın, kalça ve uyluk bölgesinde görülmekte olan bir cilt problemidir. Aslına baktığımız zaman selülitlerin, sağlık açısından herhangi bir probleme neden olmamaktadır. Yalnızca estetik açıdan kötü bir görüntü ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Kadınlar, bu durumdan kurtulmak adına selülit tedavi yöntemleri hakkında detaylı araştırmalar yapıyorlar. Baktığımız zaman, internet ortamında selülit tedavisi hakkında birçok yöntem olduğunu görmekteyiz. Fakat bu tedavilerin birçoğu ne yazık ki istenilen şekilde sonuçlanmamakta ya da etkileri sınırlı bir süre devam etmektedir. Fakat bu tedaviler arasında yer alan lazerle selülit tedavisi daha iyi sonuçlar alınmakta olan bir tedavi yöntemi olarak biliniyor.

Lazerle Selülit Tedavisi Etkili mi?

            Lazer ile yapılmakta olan selülit tedavisinden oldukça olumlu sonuçlar alınmakta olduğunu görüyoruz. Lazerle selülit tedavisi yaptıranlar tarafından aktarılanlarda bunu destekler nitelikte oluyor. Lazer yöntemi ile vücutta biriken ödemler kolaylıkla atılıyor ve bu sayede selülitlere karşı kalıcı bir müdahale yapılmış oluyor.

Lazerle Tedavisi Nasıl Yapılıyor

            Selülit tedavi yöntemleri arasında yer almakta olan lazer tedavisi, teorik olarak epilasyon lazerine oldukça benzemekte olan bir tedavi yöntemi olarak ön plana çıkıyor. Lazer lambasının selülit bulunan bölgelerde gezdirilmesi ile oldukça kolay bir şekilde cilde uygulanıyor. Epilasyon uygulamasından farklı olarak uygulamayı yaptıran kişiler acı hissetmiyor ve yöntem ciltte herhangi bir kızarıklık oluşmasına sebebiyet vermiyor. Ciltte yalnızca hafif bir sıcaklık hissediliyor. Bu yüzden, lazerle selülit tedavisi yaptıranlar da herhangi bir acı ya da ağrı gibi bir durumun söz konusu olmadığını söylemek mümkündür.

Lazer Selülit Tedavisi Kaç Seans Sürüyor?

            Lazerle selülit tedavisi süreleri kişiden kişiye farklılık göstermekte. Selülitlerin nerede bulunduğu ve yoğunluğuna göre farklılık gösteriyor. Fakat lazerle selülit tedavisi genellikle 6 ile 8 seans arasında sonlandırılıyor. Ayrıca her seans arasında da 2 hafta ara verilerek, cildin dinlenmesi sağlanıyor. Seanslar eksiksiz ve doğru bir şekilde uygulandığı takdirde istenilen sonuçlar alınabiliyor.

Saglık Sitem

Son Gönderiler

Suni Sancı ile Doğum

                Suni sancı ile doğum, anne adayı kadınlar tarafından oldukça merak edilmekte olan bir…

7 ay önce

Kalp Kası Kalınlaşması Belirtileri Nelerdir?

            Kalp kası kalınlaşması halk arasında pek bilinmemekte olan bir rahatsızlık olsa da çok ciddi…

9 ay önce

Gebelik ve Emzirme Döneminde Koronavirüs

*Tüm dünyada salgın şeklinde görülen covıd-19'un yol açtığı enfeksiyon, solunum problemleri başta olmak üzere, öksürük,…

9 ay önce

Probiyotik Nedir? Probiyotikler ne işe Yarar?

Probiyotik, söz manası “yaşam için”dir (1). Ağız yolu ile kâfi ölçüde alındığında kişinin sıhhati ve…

9 ay önce

Göz kapağı düşüklüğü için ameliyatsız bir çözüm var mıdır?

Göz kapağı düşüklüğünde, düşüklük eğer çok ileri seviyede değilse plazma tedavisi ile iyi sonuçlar alınır.…

9 ay önce

Sıcak kemoterapi nedir?

Günümüzde, pek çok farklı yöntem kanser tedavisinde kullanılmakta olup gelişen yeni tedavilerle yüz güldürücü sonuçlar…

9 ay önce

Bu sitede, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin daha verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır.