Güzellik & Estetik

Lazer Epilasyon Nedir? Nasıl Yapılır? Fiyatları Nelerdir?

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyon günümüzde sadece kadınların değil, aynı zamanda da erkeklerinde oldukça fazla tercih ettiği bir güzellik yöntemidir. Vücudundaki tüylerden rahatsız olan herkesin tercih edebileceği bu operasyon, belirli bölgelere yapılmaktadır.

Epilasyon yaptıran herkes büyük kolaylık sağlıyor. Faka yaptırırken doğru merkezleri seçmek neredeyse hayati derece önem arz ediyor. Doğru kurumları tercih etmezseniz, lazer yüzünden vücudunuzun çeşitli bölgelerinde yanıklar meydana gelebilir. Çoğu kişi bu işlemlin zararlı olduğunu belirmektedir. Ancak işlem doğru adreste yapıldığında hiçbir şekilde sıkını yaşamazsınız.

Teknolojinin getirdiği yöntemlerin başında gelen lazer epilasyon istenmeyen tüylerin kalıcı olarak yok edilmesini sağlar. Milisaniyelik atışlar sayesinde tüylerin köküne inen lazer ışınları, oluşturduğu ısı sayesinde tüylerin zaman içerisinde kaybolmasını sağlar.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Lazer epilasyon fiyatları operasyonun yapıldığı yerlere göre değişkenlik göstermektedir. Operasyonları eğer kalitesiz ve çok profesyonel olmayan yerlerde yaptırırsanız, kurumsal yerlere kıyasla çok daha düşük fiyatlar ödersiniz. Ancak bu yerler, vücut tipine göre atış yapmadıkları için hem tüyler bitmez, hem de epilasyon yüzünden cildinizde dereceli yanıklar meydana gelebilir.

Bunun dışında hastaneler, sağlık merkezleri ve güzellik merkezleri gibi alanlarda epilasyon yapılmaktadır. Lazer için özellikle sağlık merkezlerini tercih etmenizi öneriyoruz. Burada fiyatlar aşağı yukarı 1000 TL ila 2000 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Fiyatların farklılığı tercih ettiğiniz kampanyalara göre değişkenlik gösterebilir. Lazer epilasyon fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi almak için bu işi yapan kurumla başvurabilirsiniz.

lazer epilasyon nasıl yapılır

Kimlere Yapılır?

Lazer için genel olarak yaş sınırı 12 olarak belirtilmektedir. Kıl ve cilt yapısı uygun olan herkes lazer yaptırabilir. Bu uygulamayı yaptırmak için cihazların FDA onayı aldığından emin olmalısınız. Seansların aralığı tüylerin yoğunluğuna ve rengine göre değişkenlik göstermektedir. Eğer tüyleriniz gür ve siyah renkteyse işlemden daha hızlı bir şekilde sonuç alabilirsiniz. Bunun dışında cildin rengi de önem taşımaktadır.

Ancak beyaz tenliyseniz, sedef hasalığınız varsa, hamileyseniz ya da sivilce ilacı kullanıyorsanız, lazer yaptıramazsınız. Bunun dışında ayva tüylü kişilere de epilasyon uygulanmıyor.

Diğer Estetik Kategorisindeki Yazılarımızı Okudunuz Mu

>>Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır? Dikkat Edilmesi Gerekenler<<

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı