Güzellik & Estetik

Kirpik Uzatma Yöntemleri Nelerdir?

Kirpik uzatma yöntemleri, çevrenizde bulunan birçok kadın kirpiklerinin genel olarak kısalığında sürekli şikâyet etmektedir. Uzun kirpiklerin ne yazık ki yüze ayrı bir hava ve göz bölgesine ise daha da güzellik kattığı su götürmez bir gerçektir. Bakışlara derinlik katan kirpikleriniz, aynı zamanda göz bölgesinde en çok dikkat çeken ve yüz güzelliğinizi öne çıkaran unsurlardan biridir. Bazıları ise, uzun kirpiklere sahip olmasına rağmen olduğundan daha kıvrık olmasını istemektedirler. Kirpiklerin kıvrıklığına ne yazık ki yaratılış olarak yapacağımız bir şey yoktur. Daha sonra dışardan kullanacağımız bazı ürünlerle kirpiklerin daha kıvrık görünmesine yardımcı olabilirsiniz.

Kirpik Uzatma Yöntemleri Nelerdir?

Kirpik uzatma yöntemleri nelerdir, hızla gelişen yöntemler ve yararlı besinlerin daha kolay erişilebilir olmasıyla artık kirpiklerinizi daha uzun ve daha kıvrık bir hale getirmek oldukça kolay bir hal alıyor. Büyük aktarlarda kolaylıkla bulabileceğiniz birçok çeşitli malzemeler ile karışımlar elde ederek istediğiniz sonuçlara hızlıca ulaşabilirsiniz. Sayacağımız bu yöntemler geçmişten günümüze kadar çok sık tercih edilen çözümlerdir.

Aktarlardan bulabileceğiniz Hint yağı ve badem yağını karıştırarak kulak temizleme çubuğu yardımı ile kirpiklerinize masaj yaparak yedirin. Bu karışımı günde 2 kere kirpiklerinize sürebilirsiniz. 1 ay sonra gözle görülür ve bakıldığı zaman oldukça fark edilebilir bir sonuç almanız mümkündür. Bu saydığımız yağlarla yapacağınız karışıma ek olarak E vitamini desteği de kullanabilirsiniz. Bu yağları kullanırken tek dikkat etmeniz gereken konu gözün iç bölgesine kaçırmamaya özen gösterin.

Vitamin Takviyesi İle Kirpiklerinizi Uzatabilirsiniz

Bir diğer yöntem ise tamamen doğal besin takviyeleri ile güzel sonuçlar alabilirsiniz. Protein desteği ile saç, kirpik ve kaşların hızlı uzamasını sağlayabilirsiniz. Peki, ne yememiz gerekiyor diye soracak olursanız, genel olarak yeşil yapraklı besinle ve meyvelerden bulabileceğiniz vitaminleri tüketerek C, B ve A vitamini desteği ile sağlıklı bir şekilde kirpiklerinizin uzamasını sağlayabilirsiniz. Yemek ve vitamin takviyelerinin sonuçları tabii ki yağ masajına göre biraz daha yavaş olacaktır. Uzun vadede daha sağlıklı sonuçlar istiyorsanız düzenli beslenme ve düzenli vitamin takviyelerini kullanmalısınız.

Kısa sürede etki oluşturan diğer yöntem ise daha uzun gösteren maskalar ve takma kirpiklerdir. Tek sorun kullandığınızda bir süre işe yarasada zaman geçtikçe deformasyona uğrayan kirpikleriniz bir süre sonra dökülmeye başlayacaktır. Genelde bu yöntem sadece günü kurtarmak veya davet ve özel günlerde kullanım sebebi olsa da yararından çok zararı olması söz konusu olabilir.

Doğal Yollarla Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı