karın germe ameliyatı
Güzellik

Karın Germe Ameliyatı Nedir? Nasıl Yapılır? Fiyatları Nelerdir?

Karın Germe Ameliyatı Nedir?

Karın germe ameliyatı genellikle kadınların tercih ettiği bir operasyon türüdür. Karın derisinin sarkması sonrasında, derinin ve bölgenin toparlanması için uygulanan bu operasyon sadece kadınlarda uygulanmıyor. Aynı zamanda erkeklerde de aşırı kilo alma ve zayıflama sonucunda meydana gelen deri sarkmaları için de kullanılıyor.

Karın Germe Ameliyatının Riskleri Var Mı?

Karın estetiği aslında karın ameliyatı olarak da bilinmektedir. Kadınlarda derinin sarkma ve gevşeme sebepleri genellikle hamilelik sebeplerinden olmaktadır. Karnın ön duvarını yapan ve bu şekilde iç organların içerde kalmasını sağlayan kaslarda hasar meydana gelir. Organların zaman içerisinde deriyi itmesi ve karnın dışarıya doğru çıkması, derinin sarkık görünmesin sebep olur. Bu operasyonun yapılmasının en temel sebebi aslında hızlı alınan ve hızlı verilen kilolardır. Bu karın germe ameliyatı sayesinde artık yeni bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Karın estetiği ameliyatının riskleri çoğu kişi tarafından merak edilmektedir. Sizin de bildiğiniz gibi her ameliyatın bir takım riskleri bulunmaktadır. Vücudun şekillendirilmesi konusunda oldukça önemli bir operasyon olan bu işlem, profesyonel bir cerrah tarafından gerçekleştirilmektedir. Karın estetiği yaptıran kişilerin bilmesi gereken riskler şu şekildedir:

  • Vücutta kan birikimi
  • Yara iyileşmesi
  • Kan pıhtı atması
  • Kan ya da vücut sıvısının birikmesi

Belirtilen bütün bu riskler, her hasta için geçerlidir. Ancak kan ve vücut sıvısı birikim riski son derece düşüktür. Belirtilen bu riskler meydana geldiği zaman doktorun verdiği antibiyotikler sayesinde tedavi edilebilir.

Karın Germe Ameliyatının Fiyatları

Karın germe ameliyatı fiyatları aslında operasyonun büyüklüğüne ve işlemin çeşitliliğine göre değişkenlik göstermektedir. Buna bağlı olarak işlemin tek bir fiyatının olduğunu söylememiz doğru olmaz. Genetik faktörler ya da sıkça kilo alıp verme işlemleri sonucunda oluşan karın sarkıklığı için karın estetiği tercih edilmektedir. Bu operasyonlar için doktorların belirttiği ortalama fiyat 8000 TL ila 9000 TL arasındadır. Operasyonlar eğer daha küçük ise, Karın germe ameliyatı fiyatları 3500 TL ila 1000 TL arasında değişmektedir. Fiyatlar için ayrıntılı bilgiye doktorlarınızdan ulaşabilirsiniz.

Diğer Estetik Makalelerimizi Okudunuz Mu?

Göz Kapağı Estetiği(Göz Kapağı Düşüklüğü Ameliyatı)

Bu Gönderi Bir Yorum Yaptı

  1. Pingback: Yağ Aldırma (Liposuction) Ameliyatı Nedir? Fiyatları? » sagliksitem.com'da!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir