Genel Sağlık

Göz Kapağının Şişme Nedenleri 

Göz kapağının şişme nedenleri

Göz kapağının şişme nedenleri arasındaki en büyük sebepler ; aşırı derecede ağlamak , böceklerin ısırması , alerji kapma , iltihaplanma gibi nedenler olarak gösterilebilir. Göz kapağı şişliğinin bir çok nedeni olduğundan dolayı çok fazla araştırma yapmanıza gerek kalmadan aslında siz kendiniz neden olduğu anlayabilirsiniz. Ancak sürekli olarak göz ve göz kapağınızda geçmeyen , sürekli tekrarlayan şişlik ve hastalıklar kalp ve böbrek hastalıklarının belirticisi niteliğinde olabilir.

Göz kapaklarından oluşan hastalıkların tedavisini iyi bir göz hastalıkları hastenesine gidip orada iyi bir tedavi olabilirsiniz. Ancak göz kapağı şişliği hastalığının tam bir tedavi çeşiti olmadığından araştırarak ona göre bir çözüm yöntemleri bulunmaya çalışılır. Göz kapağınızdaki bu şişlik belli bir süre şiş kalıp bir süre geçtikten sonra kendiliğinden inecek ve eski haline dönecektir. Eğer göz kapağınzdaki şişlik inmiyorsa doktara göstermenizi mutlaka tavsiye ederiz.

Kendiniz bir tedavi yöntemi geliştirebilirsiniz. Eğer sizler isterseniz göz kapağı şişliği hastalığında göz kapaklarınıza çay demlik poşetlerini çayı demledikten sonra soğuk bir şekilde gözünüze koyabilirsiniz. Bu yöntem hem göz kapağınızn şişmesine iyi gelirken hemde gözünüzün ağrısı varsa bunu geçirir ve gözünüzü iyi bir şekilde dinlenmesine yardımcı olabilir.

Lakin tekrar belirtmekte fayda var ki bu tür durumlarda mutlaka doktora gitmenizi tavsiye ediyoruz .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir