göz kapağı estetiği
Güzellik

Göz Kapağı Estetiği Nedir? Nasıl Yapılır? Fiyatları Nelerdir?

Göz Kapağı Estetiği Nedir?

Göz kapağı estetiği aslında blefaroplasti günümüzde kadın erkek fark etmeksizin çoğu kişi tarafından tercih edilmektedir. Göz için yapılan ameliyatların büyük bir kısmını göz altı torbaları oluşturmaktadır. Ancak teknolojin ilerlemesiyle beraber göz kapağı ameliyatı da yapılmaktadır.

Göz Kapağı Düşüklüğünün Sebepleri Nelerdir

Göz kapağı düşüklüğü ameliyatı olmak için pek çok sebep bulunmaktadır. Bu sebeplerden bazılarını şu şekilde belirtebiliriz:

  1. İnsan yaşlandıkça alın aşağıya doğru inmeye devam etmektedir. Bu da kaşların aşağıya doğru inmesine sebep olmaktadır. Göz kapakları çok fazla yükü taşıyamaz. Yük kaldıramayan göz kapakları aşağıya doğru kaygan bir görüntü oluşturmaktadır.
  2. İnsan vücudunun en hassas yeri göz kapaklarıdır. Altındaki kaslara da yapışık bir yapısı bulunmaktadır. Gözler hareket ettikçe, göz derisi sarkmaya başlıyor.
  3. Yanakların aşağıya doğru sarkması, yanakların üst kısmında bir oyuntu ortaya çıkarmaktadır. Bu da göz kapaklarının aşağıya doğru inmesine sebep olmaktadır.

Göz kapağı estetiği genellikle 1 ya da 3 saat sürmektedir. Bu operasyon sırasında kişiye genel ya da lokal anestezi yapılabilir. Operasyon o kadar basittir ki, kişi aynı gün içerisinde taburcu olabilir ve gündelik hayatına devam edebilir. Ancak dikişli bir ameliyat olduğu için dikişlerin alınması için pansuman yaptırmanız ve kontrollere gelmeniz gerekiyor.

Göz kapağı ameliyatı sonrasında kişinin şişkinliği ortalama 1 ay boyunca devam eder. Bunun sebebi ise ödemdir. Gözün tam şeklinin almasın ortalama 3 ayı bulur. Ayrıntılı bilgiyi tercih edeceğiniz doktordan alabilirsiniz.

Göz Kapağı Estetiği (Göz Kapağı Düşüklüğü) Ameliyatı Herkese Yapılır Mı?

Göz kapağı düşüklüğü ameliyatı herkese yapılıp yapılmadığı merak edilmektedir. Kişinin görünüm bozukluğu doğumdan, kalıtsal ya da sonradan meydana gelebilir. Bizim bulunduğumuz sınırlar içerisinde genellikle kaş ve göz yapısı son derece dar ve sığdır. Operasyonu tercih eden kişilerin yaş aralığı ortalama 30 ila 35 arasındadır. Kaşın düşmesi yer etkisi sebebiyle daha da artmaktadır. Özellikle 50’li yaşlardan sonra kişilerin göz kapakları gözün görmesini engelleyecek şekilde sarkmaya başlar. Bunun içinde bir an önce gözün formunun düzeltilmesi gerekmektedir.

Diğer Estetik Yazılarımız Okudunuz Mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir