Güzellik

Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir?

Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri

Evde diş beyazlatma; güzel ve doğal bir gülüşe sahip olabilmek için bembeyaz dişler en önemli etkilerden biridir. Dudaklarınızın arasından bir mücevher gibi parlayan dişleriniz gülüş sırasında ve konuşma sırasında ne kadar temiz görülürse, sizin için öz güven konusunda da o kadar yüksek bir avantaj sağlar. Ancak dişler gıdalar, enzimler, sigara ve kahve gibi birçok neden ile giderek sararır. Sararmış dişlerde kötü bir görüntü ortaya çıkacağı için birkaç dakikalık yöntemler her gün ev ortamında düzenli şekilde uygulanarak diş beyazlatma elde edilebilir.

Pırıl pırıl parlayan bembeyaz dişler için mutlak bir şekilde diş bakımına dikkat etmeli, diş hekimi kontrolleri sürekli olarak alınmalı ve öneriler göz önünde bulundurularak beyazlatma işlemleri sağlanmalıdır. Bu konuda evde diş beyazlatma uygulayabilmeniz için pratik malzemeler ile doğal yöntemler sağlayabilirsiniz. Evdeki birçok farklı gıda maddesi, sebze ve meyveler gibi malzemeler ile kendi diş beyazlatıcı ürününüzü hazırlayabilirsiniz.

Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Normal koşullarda diş hekimleri tarafından farklı uygulamalar ve cihazlar ile gerçekleştirilen diş beyazlatma aslında ev ortamında da doğal olarak sağlanabilmektedir. Bu konuda diş beyazlatma nasıl yapılır sorusu için öncelikle her gün dişlerinizi düzgün bir şekilde fırçalamanız gerektiği söylenebilir. Yemeklerden sonra diş bakımına dikkat ederek, dişlerinizi korumalısınız. Çok fazla alkol ve sigaradan uzak durmalı, çay ve kahve tükettikten sonra dişlerinizi mutlaka temizlemelisiniz. Bu sayede dişlerinizde renk bozulmasını olabildiğince geciktirebilir ve sağlıklı dişlere sahip olabilirsiniz.

Doğal Yöntemler İle Diş Beyazlatma Nasıl Olur?

Doğal yöntemlerle dişlerinizde bembeyaz bir görünüm elde etmek her zaman mümkündür. Bu konuda hem diş hekimleri hem de doğal sağlık uzmanları tarafından önerilen malzemeler birbirine karıştırılarak, dişinize asla zarar vermeyecek ve iç rahatlığı ile kullanabileceğiniz karışımlar elde edebilirsiniz. Belirtilen süre boyunca her gün düzenli şekilde bu malzemelerin kullanılması ile kısa süre sonrasında dişleriniz tekrar bembeyaz olacaktır.

Limon Ve Kabartma Tozu Kullanımı

Doğal malzemelerle evde diş beyazlatma gerçekleştirmek için kullanabileceğiniz ilk malzeme kabartma tozu ve limon karışımıdır. Bir miktar kabartma tozu üzerine yarım limon suyu sıkarak karıştırdığınızda, diş fırçasıyla 1 dakika uygulama yaparak sonrasında dişlerinizi bol suyla çalkalayabilirsiniz.

Kabartma Tozu Ve Hindistan Cevizi Yağı Kullanımı

Bir kase içerisine bir çay kaşığı miktarında kabartma tozu ekledikten sonra üzerine yarım çay kaşığı kadar Hindistan cevizi yağı ilave edebilirsiniz. Karıştırarak macun kıvamına getirdikten sonra dişlerinizi fırçalarken kullanabilir ve sonrasında ağzınızı iyice durulayabilirsiniz. Bu karışım haftada 2 defa kullanılabilir.

Elma Sirkesi Ve Kabartma Tozu Kullanımı

Bir kap içerisine bir miktar kabartma tozu koyduktan sonra macun haline getirene kadar elma sirkesi ile karıştırılabilir. Dişleri nazikçe bu karışım ile 1 ay boyunca her hafta bir defa fırçaladığınızda beyazlama etkisi görünecektir.

Zerdeçal Kullanımı

Ev ortamında diş beyazlatma nasıl yapılır sorusu için bir diğer örnek olarak zerdeçal kullanımı tercih edilebilir. Bir miktar Hindistan cevizi yağı veya esansiyel nane yağı bir çay kaşığı zerdeçal ile karıştırılabilir. 3 dakika kadar bu karışım ile dişlerinizi fırçaladıktan sonra su ile çalkalama yapabilirsiniz.

Diş Beyazlatma İçin Muz Kabuğu Kullanımı

Dişleri yeniden canlandıran muz kabuğu manganez ve potasyum açısından zengin bir malzemedir. Taze kabuğunun beyaz kısmı dişlere sürüldükten sonra dişler fırçalandığında, haftada 2-3 kere bu uygulama ile beyazlatma elde edilebilir.

Çilek Ezmesi Kullanımı

Yaklaşık 3 kadar çilek ezerek macun yapıldıktan sonra diş fırçası yardımıyla uygulanır. 5 dakika kadar bekletilerek suyla çalkalanır. Bu karışım haftada bir kez kullanılabilir.

Diğer güzellik yöntemleri ile ilgili yazılarımız için tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir