dudak dolgusu
Güzellik

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır? Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dudak dolgusu genellikle kadınların daha şekilli dudaklara sahip olması için yapılan bir operasyondur. Bu operasyonun yapılabilmesi için ilk olarak dişinin dudak yapısı incelenmelidir. Dudak yapısına göre belirlenen dolgu miktarları kişinin dudağına ve dudak çevresine enjekte edilir. Ancak yapılan bu işlemin mutlaka bir uzman tarafından yapılması gerekmektedir.

Dudak dolgu çeşitleri hakkında bilgi vermeden önce ilk olarak dudak estetiği hakkında bilgi vermemiz daha doğru olur.

Dudak dolgusu yapılması için ilk olarak kinin dudağına bir anestezi uygulanır. Bu anestezi genellikle krem şeklindedir. Kremin etki göstermesi için 15 dakika geçmesi gerekmektedir. Dudak uyuştuktan sonra dolgu maddesi kişinin dudağına verilir. İşlemin çok kısa süreli olması, kişilerin normal hayatlarına dönmesini kolaylaştırmaktadır. Yaklaşık 15 dakika içerisinde biten Dolgu fiyatları bakımından da oldukça merak edilmektedir. Dolgunun fiyatları genellikle 850 TL ila 2000 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Fiyatlar, illere ve ilçelere göre değişkenlik göstermektedir. Genel olarak yüzde 20 ila yüzde 30 arasında bir fark olabilir. Dudak dolgusu yaptırırken dudak dolgu fiyatları konusunda çok fazla ön plana alamamanızı öneriyoruz. Haberlerde, gazetelerde ya da televizyonlarda dudak dolgusunu sahte doktorların yapması sonucunda meydana gelen sorunları götürüyoruz. Bu tür durumların ortaya çıkmasındaki en temel sebep kişilerin, doktor tercihi yaparken miktarı ön plana almalarıdır. Fiyatı elbette ön plana alacaksınız, ama dudak dolgusunu iyi yapan bir doktor bulmalısınız.

Dudak Dolgusu Çeşitleri

Dudak dolgu çeşitleri çok fazladır. Genellikle kinin yüzüne ya da dudak yapısına bakılarak uygulanan dudak dolgusunun bilinen çeşitleri şunlardır:

Afrodit dudağı: Bu dudak dolgusu genellikle yaş alan ve dudaklarda hacim ve şekil kaybı meydana gelen kişilerde uygulanmaktadır.

Venüs dudağı: Üst dudak kıvrımının verimli olmasını sağlamak amacıyla dikkatli bir şekilde uygulanmalıdır. Alt dudak, üs dudağa göre daha orantılı bir şekilde durmalıdır.

Eros dudağı: Dudağa dolgunluk ve çekicilik veren estetik türlerinden bir tanesidir. Bu dudak şekillerinde kıvrım bellidir. Dudaklarla uyumludur.

Hera dudağı: Bu estetik türünde de belirli bir simetri ön plana alınmalıdır. Üst dudağın orta kısmında bulunan eros yayı belirgin bir şekle getirilir.Bu Gönderi Bir Yorum Yaptı

  1. Pingback: Doğal Yollarla Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri » sagliksitem.com'da!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir