Cilt Bakımı

Cilt Lekeleri, Türleri ve Tedavi Yöntemleri?

Cilt lekeleri tüm kadınların kabusudur, her kadın pürüzsüz parlak ve genç bir cilde sahip olmak ister. Bunun için birçok yöntemi kullanan hanımlar sonucunda daha dinamik ve lekesiz bir cilde kavuşurlar. Ancak birçok kişi uyguladığı bakımlara rağmen lekeli ve gölgeli bir cilde sahip olabilmektedir. Bu durumun tedavisi mümkün olmakla beraber ciltte oluşan lekeler düzenli bakımlarla giderilmektedir.

Cilt Lekelenmelerinin Oluşma Derecesi

Cilt sürekli kendini yenileyen ve ufak bir olumsuz mazuriyetten dolayı çabuk etkilenen bir organdır. Sigara, stres, toz ve kir cildin genel yapısını önemli derecede arttırmaktadır. Ayrıca güneş ışınlarına direk maruz kalma ciltte oluşan lekelerin en önemli sebepleri arasında yer alır. Cildin yapısına göre güneşin ışınları farklı oranda etki etmektedir. Özellikle açık renkli olan tenlerde lekelenmeler daha fazla ortaya çıkmaktadır. Bunun için gerekli önlemlerin alınması gerekir. Cilt lekelenmeleri kişilerin yapısına göre şiddetli veya daha az şekilde görülmektedir.

Cilt Lekelenmeleri Neden Oluşur?

Hanımlarda oluşan cilt lekelenmelerinin sebebi birden fazla nedene dayanmaktadır. Özellikle güneş ışığına maruz kalma, hormonal değişiklikler, sigara, stres, yanlış cilt bakımı, sağlıksız kozmetik ürünlerinin kullanımı, doğum kontrol hapı kullanımı, yaşlılığa bağlı ciltte oluşan deformasyonlar ve melanin pigmetinin sürekli artış göstermesi lekelenmelerin en önemli ve belirgin nedenleri arasındadır. Ciltte oluşan lekelenmeler ise doğru cilt bakımları ve tedavi yöntemleriyle giderilmektedir. Cilt lekelenmelerinin oluşmaması için cildin çok iyi temizlenmesi gerekir.

Cilt Lekelenmelerinin Tedavi Yöntemleri

Özellikle kadınlarda ortaya çıkan cilt lekelenmeleri hiç istenmeyen bir durumdur. Güneş lekeleri genel olarak çiller, doğum lekeleri, sivilce lekeleri, gebelik çatlakları, yanık izleri ve ciltteki kırışıklıklardan oluşmaktadır. Ciltte gözle görülen bu cilt tonu farklılıkları doğru tedavi yöntemleriyle giderilmektedir. Cilt lekelenmeleri genelde lazer yöntemi sayesinde kesin çözüm sağlanarak tedavi ettirilir. Ayrıca cilt yapısına göre kullanılan uygun kremler ve bakım ürünleri lekelenmeleri önemli derecede azaltır. Özel ışınlarla ve renklerine göre ayarlanan cihazlar direk lekelere nüfus ettiği için renklerin cilt yapısına uygun hale gelmesi beklenir. Özel maskelerle de cilt lekelenmeleri önemli ölçüde azaltılabilir.

Bu yazımızı gördünüz mü?
>>Ben Ve Cilt Lekeleri <<


Gönderiye Ait 2 Yorumlar

  1. Pingback: Ben Ve Cilt Lekeleri Türleri ve Tedavileri » sagliksitem.com'da!

  2. samet Reply

    Yüzümle lekeler var siteniz çok yarcimci oldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir