burun estetiği
Güzellik

Burun Estetiği Nedir? Nasıl Yapılır? Fiyatları Nelerdir?

Burun Estetiği Nedir?

Burun estetiği burun şekli bozuk olan kişilerin tercih ettiği operasyonların arasında yerini alıyor. Estetik cerrahi içerisinde en çok yapılan ameliyatların arasında bulunmaktadır. Burundaki eğrilikler ve kemikler bu operasyon sayesinde düzeltilmektedir.

Burun estetiğinin tıp dilindeki adı Rinoplasti’dir. Bu operasyon sayesinde kişinin burnu uzayabilir, kısalabilir ya da bütün deformiteler düzeltilebilir. Bu operasyonun yararları ve getirilerini şu şekilde sıralayabiliriz:

  1. Burun estetiği sayesinde burun kemeri güçlenebilir.
  2. Burnun büyüklüğü değiştirilebilir.
  3. Burun ve dudak arasındaki açı değiştirilebilir.
  4. Burun tekrar şekil alabilir.
  5. Bu operasyon sadece keyfi değil, aynı zamanda yararlanma ya da kazalar sonrasında da uygulanabilir.

Burun Ameliyatı yapıldığında bazı komplikasyonlar gerçekleşebilir. Genellikle burun kanamaları, burundan zor nefes alma, his kaybı, şişlik, renk değişikliği ve kötü bir görünüme sebep olabilir. Ancak bunlar en sık rastlanan sorunlardır. Burun ameliyatı için doğru doktoru tercih ettiğinizde bu sorunları kısa süre içerisinde atlatabilirsiniz.

Burun Ameliyatı Fiyatları

Burun estetik ameliyatının fiyatları operasyonun türüne göre değişkenlik gösterebilir. Genellikle burun küçültme ameliyatının tutarı 2000 TL’yi bulurken, tampon kullanılmadan yapılan estetik ameliyatlar 5000 TL’yi bulabilir.

Burun ameliyatı fiyatları bunun dışında operasyonun ne kadar uzadığına ve işlemin ağırlığına göre de değişkenlik göstermektedir. Fiyatların değişkenliğine göre tercih yapmaktan ziyade, tercih edeceğiniz doktorların uzmanlığına göre tercih yapmalısınız. Burun estetikleri günümüzde tampon kullanılmadan yapılmaktadır. Bu da yukarıda da bahsettiğimiz gibi fiyatları etkilemektedir.

Burun Estetiği Hakkında

Burnundan memnun olmayan kişilerin tercih ettiği bu yöntem, kalıcı olduğu için bu kadar çok tercih ediliyor. Burnun yeniden şekillendiği bu yöntem sayesinde burun ucu onarılır, burun törpülenir, çıkık kemik sorunu halledilir ya da burnun açısı değiştirilebilir. Burada burun ameliyatı ile burun estetiği farkına dikkat edilmesi gerekiyor. Genellikle burun estetiği, kişinin görünümünden rahatsız olması sebebiyle yapılır. Burun ameliyatı ise, gerçekten zorunlu ve gerekli olduğu durumlarda yapılır. Ülkemizde burna yapılan estetik her geçen gün artmaya devam ediyor. Burundaki hem işlevsel hem de şekil bozukluklarını tercih eden bu operasyonlar sayesinde artık burunlar istenildiği gibi oluyor!

Diğer Yazılarımızı Okudunuz Mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir