Cilt Bakımı

Bitkilerle Cilt Bakım Maskesi

Bitkiler ile özenli cilt bakım maskeleri

Merhaba, bitkilerin ve sebzelerin günümüzdeki önemi oldukça artmış bulunmaktadır. Artık herkes yapay madde ürünlerinden uzaklaşmıştır ve onun yerine doğal ürünler tercih etmektedir. Bizde bugün sizlere bitkilerle cilt bakım maskesi tarifleri vereceğiz. Bizi takip eder ve gerekli hassasiyeti gösterirseniz iyi bir sonuç almamak elde değil. Şimdi ilk maskemiz olan salatalık maskesi ile tariflere başlıyoruz.

Salatalık Maskesi Tarifi

Çuha çiçeğini herkes bilir. Bu çiçeği aktarlarda bulabilirsiniz. Bir iki tutam çuha çiçeğini sağlam bir şekilde toza dönüşene kadar bir havanda dövelim. 1 adet salatalığın kabuklarından arındırılmış halde yarısını keselim, bir kahve fincanından çok olmamak şartı ile pirinç ununu, çuha çiçeği tozu ile bir demir kâsede 10 dakika boyunca pişirin. Daha sonra elde ettiğimiz karışımı bulamaç haline getiriyoruz. Daha sonra elde ettiğimiz öze yarım fincan elma suyu ve bir çorba kaşığı hakiki zeytinyağı ilave edin. Daha sonra iyice karıştırarak krem haline getirin. Evet, şimdi ise bu kremi cildimize sürüyoruz ve daha sonra 10 dakika bekleyip ılık su ile yıkıyoruz. Bu sayede cildimiz daha sağlık ve canlı gözükecektir.

Bal Maskesi

Bu sefer size bal maskesi cilt tarifini öğreteceğim. Şimdi aktara gidip bir tutam civan çiçeği alıyorsunuz ve daha sonra bu aldığınız özel bitkiyi on dakika boyunca suda kaynatmalısınız ve sonra sıkarak iyice süzmelisiniz. Daha sonra hazırlamış olduğunuz bir fincan su ile elde ettiğiniz posayı ezip yarım limon suyu, bir çay kaşığı zeytin yağı, bir tatlı kaşığından az fazla olmak üzere bal ve 1 adet yumurta sarısı ile iyice karıştırıyoruz ve üzerine civan perçemi suyunu ilave ediyoruz. Evet, asıl sırrımız ise bu karışımın krem kıvamına gelmesini sağlamak için yulaf unu ekliyoruz. Kremimiz hazır olunca cildimize yediriyoruz. Böylece yüzümüzde çökmüşlük ve kırışıklık gitmiş olacak.

Yumurta Maskesi Tarifi

Şimdiki sihirli cilt maskemiz ise yumurta maskesi olarak bilinir ve cildimizi beslemede, kızarıklıkları ve sivilceleri gidermede oldukça etkilidir. Şimdi mutfağımızdan iki avuç kadar buğdayı iki bardak su yardımı ile eziyoruz. İki adet yumurtanın sarısını ve birazda badem yağı ekleyerek krem haline getirip cildimize yediyoruz. 15 dakika sonra ılık su ile cildimizi yıkıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir