Anne & Bebek

Anne Sütünü Arttıran Yiyecekler

Anne sütünü arttıran yiyecekler, süt üretmek için vücut ekstra kalori harcar. Bazı yiyecek ve içecekler bir kadının ürettiği süt miktarını etkileyebilir.

Emzirmeye yardımcı olacak en iyi yiyeceklerden bazılarını ve düzenli bir anne sütü akışını teşvik etmek için diğer bazı ipuçlarını keşfetmek adına makalemizi okumaya devam edin.

Emzirmeyi artıran gıdalar hakkında çok az araştırma yapılmıştır. Bununla birlikte, aşağıdakiler anne sütü üretimini teşvik edebilir:

Anne sütünü arttıran yiyecekler

Yulaf Ezmesi

Anekdot raporlarına göre, yulaf ezmesi süt yapan yiyecekler arasında en iyi gıdalardan biridir. Aynı zamanda emziren kadınlar ve bebekler için de gayet uygun ve iyi bir besin kaynağı olmasıyla dikkatleri üzerine çeker.

Yulaf ezmesi şunları içerir:

  • Lif,
  • Demir,
  • Magnezyum,
  • Çinko.

Bira Mayası

Bira mayası, üreticilerin bira ve ekmek yapmak için kullandıkları bir besindir.

Ayrıca, bazı insanlar probiyotikler gibi davrandığı ve bağırsak sağlığını teşvik ettiği için bu besini tüketir.

Maya aynı zamanda aşağıdakiler açısından zengin bir kaynaktır:

  • Protein,
  • B vitaminleri,
  • Demir,
  • Eser miktarda mineraller.

Birçok insan, bira mayasının laktasyonu destekleyen bir madde olan bir galaktagog olduğunu söylemektedir.

Bira mayası genellikle emzirirken tüketilebilir. Bununla birlikte, laktasyon üzerindeki tam etkilerini anlamak daha fazla araştırma gerektirecektir.

Çemen Tohumları

Çemen otu tohumları birçok Asya tarifinde kullanılır. Ayrıca anne sütü tedarikini artırmak için popüler bir ilaçtır.

2011’den daha eski bir çalışmanın sonuçları, günde üç bardak çemen otu içmenin, bir plaseboya kıyasla anne sütü üretiminde önemli bir artışa yol açtığını göstermektedir. Ancak, tüm araştırmalar bu bulguyu desteklememektedir.

Sarımsak

Sarımsak yemek veya sarımsak takviyeleri almak bazı kadınlarda emzirmeyi destekleyebilir. Etkinliğini gösteren hiçbir araştırma olmamasına rağmen, Hindistan’daki bazı insanlar sarımsakları galaktagog olarak kullanmaktadır.

Bununla birlikte, çok fazla sarımsak tüketmek anne sütünün kokusunu almasına neden olabilir. Bazı bebekler bunu sevmez ve sonuç olarak daha az anne sütü içmeye başlayabilirler.

Rezene Tohumu

Rezene tohumları, anne sütü üretimini artırmak için pazarlanan çay ve takviyelerde yaygın bir bileşendir. Bazı insanlar da gaz ve şişkinliği gidermek için rezene tohumlarını kullanır.

Bazı çalışmalar emzirirken rezene almanın sütün hacmini ve yağ içeriğini artırabildiğini ve bebeğin daha fazla kilo almasına yardımcı olabileceğini bildirmektedir.

Bebeklerde Diş Çıkarma Belirtileri Nelerdir? Nasıl Anlaşılır?

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı