Güzellik & Estetik

Alın Germe Estetik Cerrahi Ameliyatları

Alın germe estetiği şüphesiz son dönemde kadınların en çok tercih ettiği estetik çeşitlerinden biridir. Yaş ilerledikçe alın, şakak ve kaş bölgesinde oluşan sarkıklıklar, zaman zaman her kadının kabusu olabilmektedir. Hal böyleyken alın germe estetiğinin estetik sektöründe en çok tercih edilen işlemlerden biri olması kaçınılmazdır. Doğru ve kaliteli bir şekilde yapılacak olan alın germe operasyonu, dış görünüşünüzü oldukça pozitif şekilde etkileyebilmektedir. 

Alnın, yüz görünümü ile alakalı en önemli bölgelerden biri olması, alın germe estetiği ameliyatlarının bu kadar çok tercih edilmesinin diğer nedenlerinden biridir. Fakat diğer bütün estetik cerrahi operasyonlarında olduğu gibi bu işlemi yapacak uzmana karar verilmesi, oldukça fazla önem arz etmektedir. Eğer alın germe estetiği yaptırmak gibi bir niyetiniz var ise bu konuya oldukça fazla dikkat etmelisiniz.  

Alın Germe Estetiği Hangi Durumlarda Tercih Edilmektedir? 

  • Alın ve kaş bölgesinde oluşan kırışıklıklar, 
  • Kaşların arasında oluşan kırışıklıklar, 
  • Kaşlarda oluşan sarkmalar 

Eğer sizin de yukarıdakiler gibi şikayetleriniz var ise kaliteli bir alın germe operasyonu sayesinde bu şikayetlerinizi ortadan kaldırabilir, daha güzel bir görünüme kavuşabilirsiniz. Bu şikayetlere genellikle 40 yaş üstü hastalarda rastlansa da, genetik ve diğer birçok faktöre bağlı olarak her yaştan kadın, bu cerrahi operasyona başvurabilmektedir. Kişinin durumuna bağlı olarak kimi zaman işlemin içerisine göz kapağı ameliyatları da dahil edilebilmektedir. 

Alın Germe Estetiğinde Hangi Yöntemler Kullanılır? 

  • Klasik alın germe ameliyatları 

Çoğunlukla sadece kırışıklık şikayetleri ile gelen hastalarda tercih edilir. Hastanın şakak problemi var ise şikayetinin durumuna bağlı olarak diğer yöntem veya yöntemler tercih edilebilir. 

  • Endoskopik alın germe ameliyatı 

Kaş kaldırma işlemlerinde sarkıklığın derecesine bağlı olarak tercih edilmektedir.  

Alın Germe Estetiği Sonrası İz Kalır Mı?

Kaliteli ve başarılı bir şekilde yapılmış alın germe estetiği sonrası iz, kişiden kişiye değişmekle beraber genelde kalmamaktadır. Operasyon sonrası iz şikayetleri olan hastalara ekstra bazı müdahaleler yapılabilir. İz maskelenir ve hastaların şikayetleri ortadan kaldırılır. Operasyon genellikle saç ile alnın birleştiği noktadan yapıldığı için, iz şikayetleri yok denecek kadar azdır. Eğer alın germe estetiği iz kalır mı gibi endişeleriniz var ise en doğru bilgiyi sorunuzu durumunuza göre değerlendirecek olan doktorunuzdan alabilirsiniz.Alın Germe Estetiğinde Yaş Sınırı Var Mıdır?

Ergenliği bitmiş ve estetik operasyonlarını engelleyecek sağlık sorunları olmayan her hastaya alın germe estetiği yapılabilir. Operasyonda yaş sınırlaması yoktur. Yaştan ziyade doktor için kişinin operasyona ihtiyaç duyup duymadığı önemlidir. Estetik cerrahiye gerek kalmadan ortadan kaldırılabilecek şikayetler için başka yöntemler tercih edilebilir. Bunun ile alakalı en doğru bilgiyide yine doktorunuza danışıp alabilirsiniz. Fakat bilmelisiniz ki herhangi bir sağlık sorununuz yok ise güvenle alın germe estetiği operasyonu yaptırabilir, daha güzel bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı