Cilt Bakımı

Aleo Vera Maskesi

Aleo vera, yararlarının keşfedilmesiyle birçok güzellik ürününde kullanılmaya başladı. Doğal ve yararlı olması ile güzelliğine düşkün herkes için tercih edilir hale gelmesine neden oldu. Aleo vera maskesi kullanımı ile bir çok cilt sorununun önüne geçilebiliyor. Aleo vera bitkisinin yapraklarından çıkarılan jel ile hazırlanan karışımlar, cildi besleyerek sorunlarını gideriyor. Faydaları saymakla bitmeyen bir bitki olan aleo vera çok fazla talep görüyor. Tüm bu nedenler evinde aleo vera bitkisi yetiştirenlerin artmasına neden oldu. 

Aleo Vera Nedir?

Aleo vera, Antik Mısır döneminde ölümsüzlük bitkisi olarak bilinirdi. Kızılderililer ise cennetin sihirli değneği olarak adlandırırlardı. Bu benzetmelerden de anlaşıldığı gibi aleo vera, birçok sorunda kullanılabilen bir bitkidir. Botanik bilimine göre ”Aleo vera nedir?”diye sorulduğunda ise zambakgillerden ailesinden kaktüse benzer bir bitki olduğu söylenir. Yaprakları içinde saydam ve jöleye benzer bir madde vardır. Bu madde kozmetik ve ilaç sektöründe kullanılmaktadır.

Aleo Vera Maskesi Tarifi ?

Aleo veranın güzellik sektöründen kullanılması aleo vera maskesi nedir? ve aleo vera maskesi tarifi sorularının çok araştırılmasına neden oldu. En kolay tarifleri sizin için derledik.

En çok kullanılan ve yararı görülen aleo vera yüz maskesi olandır. Aleo vera yüz maskesi tarifi ise çok kolaydır. Aleo vera yüz maskesi tarifi için gerekenler:

  • 4 yemek kaşığı aleo vera
  • 1 tatlı kaşığı bal
  • 1 tatlı kaşığı zeytinyağı

Hepsini blenderda karıştırın ve yüzünüze sürüp 15 dakika bekleyin. Daha sonra ılık su ile durulayın. Bu aleo vera yüz maskesi hassas ciltler için uygundur. 

Aleo Vera Saç Maskesi Tarifi

Aleo vera saç maskesi, en çok tercih edilen ve yarar görülen maskeler arasındadır. Aleo vera saç maskesi tarifi ise şu şekildedir:

  • 3 yemek kaşığı aleo vera jeli
  • 2 yemek kaşığı limon suyu

Aleo vera saç maskesi için tüm malzemeleri bir kapta karıştırın. Karışımı saçınıza sürün ve 30-35 dakika bekleyin. Normal bir şampuanla yıkayıp, durulayın. Bu maske ile saç kökleri güçlenir. Bakteri ve mantar oluşumu önlenir. Böyle saçlarınız sağlıklı uzar. Bu maskeyi haftada iki kez tekrarlayabilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı